PA-60-S10-N4S-10C - UNIMEASURE United States
Description: Cable position transducer, aluminum, IP 40, Measuring range: 1500 mm, supply: max. 30 V, Resistance: 10 kOhm, linearity: ± 0.10%, Stainless steel measuring rope, 6-pin connector output