PSR0406TBS244H34BA - SPANDAU PUMPEN United States
Description: 360 - 440 V 50 Hz; 1.10 kW, 2.40 - 2.2 A 110 l / min at Hmin = 19 m, Hmax = 53 m 380 - 480 V 60 Hz; 1.26 kW, 2.40 - 2.23 A. 75 l / min at Hmin = 63 m, Hmax = 76 m Motor size 71, IE2 Immersion depth: 244 mm Pump neck is with a Teflon-coated Coating treated