PMCP50-10K CP50-10K - SAKAE United States
Description: Wire potentiometer; Servo; tolerance 3%; line 0.5% 1.5W; 1 rotary; diameter 50mm; 6mm x 31.5mm axle; Production of Sakae; similar versions on request: 1/4 "axle; longer, different, additional axle - rear, etc.