RFS1SL028DC0D SFB10D010 - RELEQUICK United States
Description: Solid state relays 1 Normally open contact (NO), for The control of loads in direct current (INCLUDES BASE WITH BORNA AND SCREW). Operating voltage: 5 ... 28VDC. Replacement voltage: <2VDC. Input current: 10 ... 20mA. Maximum voltage: 50VDC. Minimum voltage: 5VDC. Activation time: 20 μsec. Time of Deactivation: 1 msec.