ERA1152402 - REISSMANN United States
Description: Electronic starting relay 115V ~ / 24A ~ & Field128: ERA1152402 for starting capacitor, connection terminals Electronic relay for starting capacitors Motor voltage: 115V ~ Starting capacitor current: 24A ~ in the housing with connection terminals including connection lines 200mm Housing cover hole: the setting regulator is located in the housing to set the time for the starting capacitor. While during this time the starting capacitor is effective.